Фудбалска федерација на Македонија – клубови

1. ФК “Тиверија” Струмица 08-684/1 08.12. 2000
2. ФК “Скопски Лозар” Скопје 08-678/1 08.12.2000
3. ФК “Борец МХК” Велес 08-231/1 29.01.2001
4. ФК “Металург” Велес 08-229/1 29.01.2001
5. ФК “Дарданија” с.Непроштено 08-636/1 27.02.2001
6. ФК “Единство” Скопје 08-2022/2 27.06.2001
7. ФК “Сењак-Дузлак 99” Штип 08-2559/2 06.09.2001
8. ФК “Ален-Напредок” Скопје 08-2893/2 19.10.2001
9. ФК “Победа” Прилеп 08-240/1 24.01.2002
10. ФК “Башкими” Куманово 08-476/2 14.02.2002
11. ФК “Слога Југомагнат” Скопје 08-524/2 14.02.2002
12. ФК “Вардар” Скопје 08-581/2 19.02.2002
13. ФК “Мергими” Куманово 08-637/2 21.02.2002
14. ФК “Брегалница” Штип 08-908/1 13.03.2002
15. ФК “Илинден 2000” Куманово 08-795/2 13.03.2002
16. ФК “Македонија 93” Штип 08-1027/2 28.03.2002
17. ФК “Речица” Куманово 08-1028/2 28.03.2002
18. ФК “Куманово” Куманово 08-1027/2 28.03.2002
19. ФК “Рудар” Пробиштип 08-873/2 21.03.2002
20. ФК “Костурник” с.Г. Коњаре Кум. 08-1151/2 12.04.2002
21. ФК “Македонија Ѓ.Петров”  Скопје 08-1786/2 12.04.2002
22. ФК “Брегалница” Делчево 08-1567/2 21.05.2002
23. ФК “Негорци” с.Негорци 08-1547/2 21.05.2002
24. ФК “Режановце” с.Режановце Кум. 08-910/2 21.05.2002
25. ФК “Куманово ДОО” Куманово 08-2082/2 05.07.2002
26. ФК “Злетовица” Злетово 08-1988/2 08.07.2002
27. ПКФШ “С.А.Пико” Виница 08-1317/2 08.07.2002
28. ФК “Вардар” с.Прдејци 08-2554/2 05.08.2002
29. ФК “Саса”-младинска М.Каменица 08-2553/2 05.08.2002
30. ФК “Локомотива-Бентоекспорт” Скопје 08-2775/2 29.08.2002
31. СЗ-ФК “Осогово” Кочани 08-2789/2 29.08.2002
32. ФК “Цементарница 55” Скопје 08-2643/2 03.09.2002
33. ФК “Напредок” Кичево 08-3031/2 01.10.2002
34. ФК “Овче Поле Јуниори” Св.Николе 08-938/2 22.04.2003
35. Младински ФК “Демир Хисар” ДХ 08-2019/3 03.07.2003
36. ФК “Црвена Ѕвезда” с.ЈосифовоВаландов 08-2031/3 13.08.2003
37. ФК “Воска-2002” Охрид 08-284/3 13.08.2003
38. Младински ФК “Штип” Штип 08-1940/4 13.08.2003
39. ФК “Маџари Солидарност ‘92” Ск. 08-2222/2 13.08.2003
40. ФК “Младост” Велес 08-3222/2 17.10.2003
41. ФК “Пчела”с.Сарај –Струмица 08-101/2 27.02.2004
42. ФК”Скопска Црна Гора”с.Побожје 08-1590/2 01.06.2004
43. ФК”Тополчани”с.Тополчани 08-469/6 15.07.2004
44. ФК”Мио 1 Ивица дооел” Куманово 08-1980/2 15.07.2004
45. ФК”Адријатику-Комерц 02”Куманово 08-30874/4 08.12.2004
46. ФК”Влазрими”-Кичево 08-1167/2 22.06.2005
47. ФК”Шкендија-79”-Тетово 08-387/2 13.02.2006
48. ТПУСА ФК”Мио Спорт ДОО увоз-извоз”-Куманово 08-623/4 18.04.2006
49. ФК  “Драчево”  – Скопје 08-1721/2 13.10.2006
50. ФК “Милано”   Куманово 08-224/2 19.02.2007
51. ФШ “Велес”  Велес 08-696/2 22.03.2007
52. МФК “Треска”  с.Шишево- Скопје 08-827/3 22.03.2007
53. ФК “Филип Втори” Виница 08-1337/2 16.04.2007
54. ФК  “Волково” с.Волково 08-211/1 21.01.2008
55. ФК  “Кул”       Скопје 08-208/1 21.01.2008
56. ФК  “Астибо”   Штип 08-325/1 24.01.2008
57. ФК  “Скупи”    Скопје 08-406/2 19.03.2008
58. ФК  “Кочани”  Кочани 08-341/2 19.03.2008
59. ФК  “ССК  Младинец” н.Драчево –Скопје 08-954/2 26.03.2008
60. ФК  “Младост” с.Оризари  Кочани 08-41/4 08.04.2008
61. ФК “Осогово” Кочани 08-34/4 10.04.2008
62. МФШ “Инџиково”  Скопје 08-1417/2 10.04.2008
63. ФК  “Сокол”   с.Соколарци 08-226/5 24.04.2008
64. ФК “Кардашлик” Штип 08-1878/2 06.06.2008
65. ФК “Корзо”  Прилеп 08-1641/2 29.07.2008
66. ФК “Превалец” Велес 08-951/4 20.08.2008
67. ФК “Миравци”  Миравци 08-670/4 20.08.2008
68. МФК “Илинден”   Скопје 08-2551/2 01.08.2008
69. ФК  “Гостивар”  Гостивар 08-2320/2 23.09.2008
70. ФК  “Лирија” с.Желино-Тетово 08-3168/2 17.10.2008
71. ФК “Младински  фудб. Колектив” Битола 08-3017/3 17.10.2008
72. ФК “Гемиџии” Велес 08-3113/2 17.10.2008
73. ФК “Петровец” с.Петровец – Скопје 08-3287/2 28.10.2008
74. ФК “Зрновка”    Зрновци 08-298/2 11.11.2008
75. ФК “Велестабак” с.Чашка –Велес 08-1456/3 24.11.2008
76. ФК “Млекар” с.Мало Коњари –Прилеп 08-3365/4 15.12.2008
77. ФК “Прилеп” –Прилеп 08-3318/3 15.12.2008
78. ФК “Тетекс”  Тетово 08-3956/2 22.12.2008
79. ФК “Слога 77” с.Идризово-Скопје 08-3307/61 22.12.2008
80. ФК “Македонско Сонце” Велес 08-3663/2 22.12.2008
81. ФК “Фламуртари” с.Г.Седларце Боговиње 08-3946/2 23.12.2008
82. ФК”Работнички” Скопје 08-4910/2 29.12.2008
83. ФК  “Карбинци” с.Карбинци 08-4658/2 31.12.2008
84. Фк  “ Лепенец Гост” с.Бардовци Скопје 08-5141/1 31.12.2008
85. ФК “ Фенербахче-Тефејјуз”   Скопје 08-4197/2 31.12.2008
86. ФК  “ЧСК” с.Четирце   Куманово 08-4174/2 31.12.2008
87. ФК   “Воиновиќ”  с.Табановце  Куманово 08-4175/2 31.12.2008
88. ФК   “Младост “       Куманово 08-4770/2 31.12.2008
89. ФК   “Слога”  с.Умин Дол   Куманово 08-4774/2 31.12.2008
90. ФК  “Козјак”   с.Старо Нагоричане 08-4773/2 31.12.2008
91. ФК  “Куманово – Мио”  Куманово 08-4842/2 31.12.2008
92. ФК  “Вардар”    с.Форино   Чегране 08-4685/2 31.12.2008
93. ФК  “Дрита”   Боговиње 08-1115/2 31.12.2008
94. МФК “  Славија”   Скопје 08-4980/2 09.02.2009
95. ФК    “Шампиони”    Куманово 08-4771/2 09.02.2009
96. ФК   “Борец”  с.Г. Којнаре Куманово 08-4776/2 17.02.2009
97. ФК  “Бистрица”  с. Шупли Камен  Куманово 08-4775/2 17.02.2009
98. ФК  “Орашац “  с. Орашац    Куманово 08-5152/2 17.02.2009
99. ФК  “Победа”  с. Тромеѓа    Куманово 08-4865/2 17.02.2009
100. ФК  “Брегалница 2008”   Штип 08-3480/4 17.02.2009
101.  ФК “Јуниор”   с.Доброшане   Куманово 08-4772/2 18.02.2009
102. ФК   “Единство 2008”    с.Милино  Лозово 08-4861/2 18.02.2009
103 ФК   “Пирок” с.Пирок   Тетово 08-5109/2 23.02.2009
104 ФК  “Арсими – 1973”  с.Чегране 08-4687/2 23.02.2009
105. ФК  “Печоврид”     Пробиштип 08-161/2 23.02.2009
106. ФК   “ Југ”        Скопје 08-2708/2 23.02.2009
107. ФК   “Текстилец “     Скопје 08-2709/2 23.02.2009
108. ФК  “Вишешњица” с.БегништеКавадарци 08-5168/2 25.02.2009
109. ФК  “Младост” с.Ергеле   Скопје 08-4900/2 25.02.2009
110. ФК  “Лубаш” с.Манастирец   Росоман 08-5170/2 25.02.2009
111. ФК  “Единство” с.Трстеник   Росоман 08-5172/2 25.02.2009
112. ФК  “Росоман 83” с.   Росоман 08-5173/2 25.02.2009
113. ФК  “Црна Река” с.Возарци  Кавадарци 08-5171/2 25.02.2009
114. ФК  “Сопотско Поле” с.СопотКавадарци 08-5175/2 25.02.2009
115. ФК  “Тиквеш”      Кавадарци 08-5178/2 25.02.2009
116. ФК  “Тиквеш –Национал”      Кавадарци 08-5179/2 25.02.2009
117. ФК  “Победа”      Кавадарци 08-5177/2 25.02.2009
118. ФК  “Габер” с.Ваташа     Кавадарци 08-5176/2 25.02.2009
119. ФК  “Марена” с. Марена Кавадарци 08-5174/2 25.02.2009
120. ФК  “Македо”   с.Ресава  Кавадарци 08-5169/2 25.02.2009
121. ФК “Беса-Влазрими” с.Слупчане Липково 08-5180/2 25.02.2009
122. ФК “Отла”   с. Отла    Липково 08-5181/2 25.02.2009
123. ФК “Демир Импекс-С” с.ВаксинцеЛипково 08-5182/2 25.02.2009
124. ФК “Лојане”   с.Лојане   Липково 08-5183/2 25.02.2009
125. ФК “Опае” с.Опае     Липково 08-5185/2 25.02.2009
126. ФК “Ликова” с. Липково 08-5184/2 25.02.2009
127. ФК “Куманово 1903”  Куманово 08-127/2 25.02.2009
128. ФК “Куманово Еуроспорт”Куманово 08-4915/2 12.03.2009
129. ФК “Ран Производ”с.Студена Бара-Куманово 08-4866/2 12.03.2009
130. ФК “Зебарњак”с.МладоНагоричанеКуманово 08-4864/2 12.03.2009
131. ФК “Пчиња 2001”с.Пчиња – Куманово 08-610/2 12.03.2009
132. ФК “Клечовце”с.Клечовце – Куманово 08-5029/2 12.03.2009
133. ФК “Македонија Агино”с.Агино Село Куман 08-4183/2 12.03.2009
134. ФК “Карпош 93”н.Карпош  – Куманово 08-4173/2 12.03.2009
135. ФК “Работник Џумајлија”   Лозово 08-4972/2 12.03.2009
136. ФК “Мустафино” с.Мустафино Свети Николе 08-4971/2 12.03.2009
137. ФК “Пробатон”  Свети Николе 08-4976/2 12.03.2009
138. ФК “Слога” с.Пеширово –  Свети Николе 08-4975/2 12.03.2009
139. ФК “Стрела” с.Горобинци –  Свети Николе 08-4974/2 12.03.2009
140. ФК “Црнилиште”с.Црнилиште Свети Николе 08-4973/2 12.03.2009
141. ФК “Победа” Валандово 08-4879/2 12.03.2009
142. ФК “Луботен” Тетово 08-5084/2 12.03.2009
143. ФК “Фламуртари” с.Дебреше – Гостивар 08-4686/2 12.03.2009
144. ФК “Риниа” с.Неготино – Гостивар 08-4222/2 12.03.2009
145. ФК “Марино” с.Марино – Скопје 08-40342 12.03.2009
146. ФК “Лопатица” с.Лопатица – Битола 08-519/2 20.03.2009
147. ФК “Светлост” с.Кукуречани – Битола 08-989/2 20.03.2009
148. ФК “Пелагонија” с.Трап – Битола 08-520/2 20.03.2009
149. ФК “Пелагонија” с.Лонговарци – Битола 08-527/2 20.03.2009
150. ФК “Поешево” с.Поешево – Битола 08-524/2 20.03.2009
151. ФК “Пелагонија” с.Долно Српци – Могила 08-992/2 20.03.2009
152. ФК “Хајдук” с.Лознани – Могила 08-990/2 20.03.2009
153. ФК “Вашарејца” с.Вашарејца – Могила 08-526/2 20.03.2009
154. ФК “Златни Деца” с.Средно Егри – Бистрица 08-528/2 20.03.2009
155. ФК “Лисолој” с.Лисолој – Кукуречани 08-530/2 20.03.2009
156. ФК “Ратавица” с.Ратавица – Пробиштип 08-837/2 20.03.2009
157. ФК “Сокол” с.Петрешино – Пробиштип 08-4031/2 20.03.2009
158. ФК “Камењар” с.Калниште – Пробиштип 08-4033/2 20.03.2009
159. ФК “Стрмош” с.Стрмош – Пробиштип 08-4032/2 20.03.2009
160. ФК “Црешово Топче”    Пробиштип 08-4034/2 20.03.2009
161. ФК “Горно Оризари” Гор.  Оризари – Битола 08-517/3 27.03.2009
162. ФК “Крстоар” с.Крстоар – Битола 08-1118/2 27.03.2009
163. ФК “К.С.К.” с.Крклино – Битола 08-986/2 27.03.2009
164. ФК “Љубов” с.Бач – Новаци 08-991/2 27.03.2009
165. ФК “Земјоделец” с.Горно Агларци – Новаци 08-522/2 27.03.2009
166. ФК “Граничар” с.Гермијан – Бач 08-1117/2 27.03.2009
167. ФК “Еленик” с.Мусинци – Могила 08-523/3 27.03.2009
168. ФК “Стрела” с.Могила 08-518/2 27.03.2009
169. ФК “Зелена Ливада” с.Црнобуки Кукуречани 08-987/2 27.03.2009
170. ФК “Балкан” Штип 08-4881/2 01.04.2009
171. ФК “Јуки” Карбинци 08-4880/2 01.04.2009
172. ФК “Бојмија 2000” с. Брајковци  – Валандово 08-5015/2 01.04.2009
173. ФК “Бирлик” с. Дедели – Валандово 08-5086/2 01.04.2009
174. ФК “Илинден” с. Раброво – Валандово 08-5121/2 01.04.2009
175. ФК “Тиса” с. Чалкали – Валандово 08-5088/2 01.04.2009
176. ФК “Илинден” с. Велмеј – Охрид 08-93/2 01.04.2009
177. ФК “Мазатар” с. Брежани – Охрид 08-4943/2 01.04.2009
178. ФК “Ботун” с. Ботун- Охрид 08-49422 01.04.2009
179. ФК “Охрид 2004”    Охрид 08-38/2 01.04.2009
180. ФК “Задругар” с. Радање – Карбинци 08-4952/2 01.04.2009
181. ФК “Караорман” Струга 08-3964/2 01.04.2009
182. ФК “Злести”  с. Злести – Дебарца 08-4940/2 01.04.2009
183. ФК “Страчница” с. Страчница – Скопје 08-757/2 01.04.2009
184. ФК “Раштак” с. Раштак – Скопје 08-5114/2 01.04.2009
183. ФК “Бутел”        – Скопје 08-4682/2 01.04.2009
184. ФК “Лешани” с. Лешани – Белчиште 08-4941/2 01.04.2009
185. ФК “Живојно” с. Живојно – Новаци 08-988/2 07.04.2009
186. ФК Пелагонија” с. Добромири – Новаци 08-529/3 07.04.2009
187. ФК “Далбеговци” с. Далбеговци – Новаци 08-1119/2 07.04.2009
188. ФК “Новаци 2005”  Новаци 08-4818/2 07.04.2009
189. ФК “Илинден 1955” с. Башино село – Велес 08-5073/2 07.04.2009
190. ФК “Башкими 2008” с. Г. Јаболчиште-Чашка 08-5076/2 07.04.2009
191. ФК “Бабуна” с. Мартолци –Извор 08-5072/2 07.04.2009
192. ФК “Младост” с. Муртино – Струмица 08-5135/2 07.04.2009
193. ФК “Василево” с. Василево –Василево 08-5059/2 07.04.2009
194. ФК “Вардарски” Богданци 08-618/2 07.04.2009
195. ФК  “Вардар   1953”  с.Брвеница 08-1130/2 13.04.2009
196. ФК  “Бујковци”  с.Бујковци – Скопје 08-1167/2 13.04.2009
197. ФК  “Мршевци”  с.Мршевци – Скопје 08-1168/2 13.04.2009
198. ФК  “Нова Колонија”  н. Н. Колонија –Скопје 08-5145/2 13.04.2009
199. ФК  “Шкендија-79 клуби Б”  Тетово 08-62/3 13.04.2009
200. ФК  “Канатларци”  с.Канатларци – Прилеп 08-551/2 13.04.2009
201. ФК  “Талент”       Прилеп 08-3721/2 13.04.2009
202. ФК  “Велазерими”  с.Слатино – Теарце 08-4681/2 13.04.2009
203. ФК  “Теарце”  с.Теарце 08-3307/2 13.04.2009
204. ФК  “Градец”  с.Градец – Врапчиште 08-5148/2 13.04.2009
205. ФК  “Зајази”     Зајаз 08-902/2 13.04.2009
206. ФК  “Валандово”   Валандово 08-5087/2 13.04.2009
207. ФК  “Ударник”  с. Пирава –   Валандово 08-4946/2 13.04.2009
208. ФК  “Младост”  с.Удиво –  Валандово 08-4895/2 13.04.2009
209. ФК  “Морнар”  с.Радожда – Струга 08-4778/2 13.04.2009
210. ФК  “Камјани”  с.Камењане – Боговиње 08-5108/2 13.04.2009
211. ФК  “Риниа” с.Чајле – Гостивар 08-4794/2 13.04.2009
212. ФК  “Црвена Звезда” сСенокос-Долнени 08-552/2 15.04.2009
213. ФК  “Вардар” –Долнени 08-731/2 15.04.2009
214. ФК  “Боротино” с.Боротино-Кривогаштани 08-5134/2 15.04.2009
215. ФК  “Горно Лисиче” с.ГорноЛисиче – Скопје 08-1212/2 15.04.2009
216. ФК  “Големо Коњари” с.Г.Коњари –Прилеп 08-247/3 15.04.2009
217. ФК  “Осогово”  Крива Паланка 08-5065/2 15.04.2009
218. ТДС ФК  “Беласица”  ДООЕЛ    Струмица 08-4180/2 11.05.2009
219. ФК  “Космос”  с.Будаково  Добрушево 08-521/2 11.05.2009
220. ФК  “Борец”  с.Фурка  Стар Дојран 08-5124/2 11.05.2009
221. ФК  “Обршани”  с.Обршани –Кривогаштани 08-5532 11.05.2009
222. ФК  “Тризла 2008”  Прилеп 08-5153/2 11.05.2009
223. ФК  “Каменица”  Мак. Каменица 08-3737/2 11.05.2009
224. ФК “Искра-Јуниор” с.Мороишта-Струга 08-3961/2 01.06.2009
225. ФК “Перпарими” с.Речане-Вруток 08-4688/2 01.06.2009
226. ФК “Драчево” Скопје 08-1583/2 01.06.2009
227. ФК “Дојранско Езеро” Нов Дојран 08-4884/2 08.06.2009
228. ФК “Велешта” с. Велешта – Струга 08-4780/2 08.06.2009
229. ФК “Фламуртари”с. Радолишта  Струга 08-600/2 08.06.2009
230. ФК “Пелагонија” с.Пашино Рувци Кривогашт 08-1469/2 08.06.2009
231. ФК “Бели” Кочани 08-454/2 16.06.2009
232. ФК “Речица” с.Г.Речица –Тетово 08-1162/2 16.06.2009
233. ФК “Подмочани” с. Подмочани – Ресен 08-1552/2 16.06.2009
234. ФК “Асамати” с. Асамати – Ресен 08-1553/2 16.06.2009
235. ФК “Долна Бела Црква” с. Д.Б.Црква – Ресен 08-15552 16.06.2009
236. ФК “Преспа” Ресен 08-1550/2 16.06.2009
237. ФК “Ресен”   Ресен 08-5012/2 16.06.2009
238. ФК “Кингс” Кичево 08-1579/2 16.06.2009
239. ФК “Професионал – с.в”   Скопје 08-4919/2 16.06.2009
240. ФК “Кадино” с. Кадино – Прилеп 08-180/2 16.06.2009
241. ФК “Младост” Гостивар 08-4689/2 16.06.2009
242. ФК “Карамани” с. Карамани – Битола 08-525/2 16.06.2009
243. ФК “Овче Поле”    – Св.Николе 08-4977/2 30.06.2009
244. ФК “Овче Поле” с.Амзабегово   – Св.Николе 08-4863/2 30.06.2009
245. ФК “Работник”    – с. Лозово 08-4860/2 30.06.2009
246. ГФК “Неготино”    – Неготино 08-1439/4 09.07.2009
247. ФК “Вардар Декамел”    – Неготино 08-1438/4 21.01.2010
248. ФК “Младост”    – Дедебалци-Добрушево 08-1232/3 23.07.2009
249. ФК “Кравари”    с.Кравари-Бистрица 08-1246/3 23.07.2009
250. ФК “Лажец”    с.Лажец – Битола 08-12356/3 23.07.2009
251. ФК “Пелистер-Турново-Магарево”    с.Турново- Битола 08-1242/3 23.07.2009
252. ФК “Симбол –Ротино”    с.Ротино- Битола 08-1241/3 23.07.2009
253. ФК “Буково”    с.Буково- Битола 08-1239/3 23.07.2009
254. ФК “Хераклеа Нова”    – Битола 08-1240/3 23.07.2009
255. ФК “Работник”    – Битола 08-1247/3 23.07.2009
256. ФК “Црна Река”   с.Долна Чарлија-Могила 08-1229/3 23.07.2009
257. ФК “Победа”   с.Ивањевци – Могила 08-1228/3 23.07.2009
258. ФК “Напредок”   с. Ношпал – Добрушево 08-1230/3 23.07.2009
259. Фк.”БСК”  -Бистрица 08-1238/3 24.08.2009
260. ФК.”Дрво Декор” с.Стар Караорман –Штип 08.-4882/2 24.08.2009
261. ФК.”Горна Бела Црква”с.Г.Б.Ц.-Ресен 08-3948/2 24.08.2009
262. ФК.”Три Чешми “ с Три Чешми”-Штип 08-4920/2 24.08.2009
263. ФК.”Перак’ –Прилеп 08-5133/2 24.08.2009
264. ФК.”Шампион” –Прилеп 08-5127/2 24.08.2009
265. ФК.”Кораби” –Дебар 08-5149/2 24.08.2009
266. ФК.”Црн Дрим”-Струга 08-1491/2 24.08.2009
267. ФК.”Младост”с.Оптичари-Бистрица 08-1235/3 24.08.2009
268. ФК “Таленти  П. Петрол”с.Пласница М.Брод 08-4013/2 05.10.2009
269. ФК “Илинден”  с.Сланско – М.Брод 08-4015/2 05.10.2009
270. ФК “Порече”  Македонски  Брод 08-4012/2 05.10.2009
271. ФК “Пролетер”   Македонски  Брод 08-4017/2 05.10.2009
272. ФК “Македонски Брод -2003”  Макед. Брод 08-4016/2 05.10.2009
273. ФК “Треска”  Македонски  Брод 08-3203/2 05.10.2009
274. ФК “.С.Ц.Истатов “–Нов Дојран –Дојран 08-3225/2 09.10.2009
275. ФК “Полин 2009” Стар Дојран-Дојран 08-3226/2 09.10.2009
276. ФК “Младост “-с.Курија-Неготино 08-1443/3 08.10.2009
277. ФК.”Венец” с.Долни Дисан-Неготино 08-1442/3 08.10.2009
278. ФК.”Партизан”с.Тимјаник-Неготино 08-1441/3 08.10.2009
279. ФК.”Победа”с.Пепелиште-Неготино 08-1440/3 08.10.2009
280, ФК. “Премиер-Паланка”-Крива Паланка 08-2502/2 14.10.2009
281, ФК.”Силкрат”-Кратово 08-3266/2 14.10.2009
282, ФК.”Силтекс”-Кратово 08-3265/2 14.10.2009
283. ФК.”Руен-Кр.П.”-Крива  Паланка 08-2501/2 14.10.2009
284. ФК.”Раштани” с.Раштани-Кичево 08-3465/1 16.10.2009
285. ФК.”Гоце Делчево”с.Другово Кичево 08-1574/3 16.10.2009
286. ФК “Младост” Кривогаштани 08-2675/3 23.11.2009
287. ФК “Влазними”-Струга 08-712/2 27.11.2009
288. ФК “Македонија”с.Враништа-Струга 08-2323/3 27.11.2009
289. ФК “Трубарево”с.Трубарево-Скопје 08-3166/2 27.11.2009
290. ПМСФК “11 Октомври”Прилеп 08-3209/2 27.11.2009
291. ФК “Беса”с.Нови Челопек-Брвеница 08-2446/3 27.11.2009
292. ФК “Искра”с.Мооишта-Струга 08-2315/2 30.11.2009
293. ФК “Бешикташ”-Скопје 08-3839/1 30.11.2009
294. ФК “Сан Сити”с.Сопиште-Сопиште 08-3840/1 30.11.2009
295. ФК “Интерградба”-Велес 08-3022/2 30.11.2009
296. ФК “Стење-Братсво”-Ресен 08-2443/2 30.11.2009
297. ФК “Сливнички Бранови” с.Сливница-Ресен 08-1378/2 30.11.2009
298. Ф.К.”Ринија”с.Матејче-Липково 08-3675/2 03.12.2009
299. ФК “Руфеја-М”-Милетино-Брвеница 08-3689/2 31.12.2009
300. ФК “ Лирија 2009”-с.Заграчани-Струга 08-2313/3 31.12.2009
301. ФК “ Пантер”-Куманово 08-3723/4 31.12.2009
302. СКГ “Слобода “-Скопје 08-4220/1 31.12.2009
303. ФК “ Ројал Илирет “-Куманово 08-3264/2 31.12.2009
304. ФК “ Сапотница”-с.Сапотница 08-39/1 08.01.2010
305. ФК “  Вардино “-Демир Хисар 08-3393/1 08.01.2010
306. ФК “ Фаланга”- Демир Хисар 08-3394/1 08.01.2010
307. ФК “Припбилци  “- Демир Хисар 08-3392/1 08.01.2010
308. ФК “ Слепче “- Демир Хисар 08-3396/1 08.01.2010
309. ФК “   Сопотница “- Демир Хисар 08-3397/1 08.01.2010
310. Ф.К‘‘Алхемичари 2008‘‘-Скопје 08-147/1 21.01.2010
311. Ф.К‘‘Албарса‘‘-Скопје 08-207/1 29.01.2010
312. Ф.К‘‘Извор на  млади таленти‘‘с.Дебреште-Долнени 08-215/1 29.01.2010
313. Ф.К‘‘Воѓаши‘‘-с.Воѓаши-Кривогаштани 08-216/1 29.01.2010
314. Ф.К‘‘Динамо‘‘с.Мажучиште-Прилеп 08-217/1 29.01.2010
315. Ф.К‘‘Фортуна 2009‘‘-Скопје 08-377/1 12.02.2010
316.  ГФК “Тиквеш – 09” Кавадарци 08-173/4 15.06.2010
317.  ФК “Кременица” с.Кременица-Битола 08-1827/1 29.06.2010
318.  ФК “ТСК” с.Табановце-Куманово 08-412/2 29.06.2010
319.  ФК “Сопиште” Сопиште 08-1826/1 29.06.2010
320.  ФК “Подгор 2007” с.Мокриево-Ново Село 08-228/2 29.06.2010
321.  ФК “Влазнини 1” с.Оризари-Липково 08-1825/1 29.06.2010
322.  ФК “Славија 19” Скопје 08-205/2 29.06.2010
323.  ФК “Бунарџик-Роберт П”  Скопје 08-1824/1 29.06.2010
324.  ФК “Гоце Дел;ев” Скопје 08-1823/1 29.06.2010
325.  ФК “Голаш-2005”с.Костурино-Струмица 08-1822/1 29.06..2010
326.  ФК “Лирија”с.Грчари – Ресен 08-1553/2 02.07..2010
327.  ФК “Илинден”  Брвеница 08-1397/2 08.07..2010
328.  ФК “Југохром” Јегуновце 08-1941/1 08.07..2010
329.  ФК “Илирет” Куманово 08-1942/1 08.07..2010
330.  ФК “Лопате” с.Лопате – Куманово 08-611/2 08.07..2010
331.  ФК “Лирија Југофер” с.Черкези – Куманово 08-1940/1 08.07..2010
332.  ФК “Братство-07” с.Житоше-Долнени 08-1939/1 08.07..2010
333.  ФК “Влазними” с.Оризари-Ѓорче Петров 08-1943/1 08.07..2010
334.  ФК “Младост” с.Царев Двор-Ресен 08-428/2 08.07..2010
335.  ФК “Илинден-2” с.Болно-Ресен 08-429/2 08.07..2010
336.  ФК “Респект” Скопје 08-2287/2 25.08..2010
337.  ФК “Илинден” с.Добрејци-Струмица 08-59/2 01.09..2010
338.  ФК “Владе” с.Банско-Струмица 08-288/2 01.09..2010
339.  ФК “Алумина” Скопје 08-2266/2 01.09..2010
340. ФК “Беласица 2009”  с.Николиќ-Дојран 08-2013/2 30.09.2010
341. ФК “Шара”  с.Крани – Ресен 08-2469/2 30.09.2010
342. ФК “Јилдиримспор”  – Ресен 08-2468/2 22.10.2010
343. ФК “Наше Такси С.Н.Т. 2010”  – Скопје 08-2689/2 05.11.2010
344. ФК “Чешиново”  – Чешиново-Облешево 08-204/2 28.01.2011
345. ФК “Пупе 2010”  – с.Слатино – Дебарца 08-67/2 11.02.2011
346. ФК “Свети Петар”  – с.Лешани – Дебарца 08-70/2 11.02.2011
347. ФК “Дебарци”  – с.Белчиште 08-68/2 11.02.2011
348. ФК “Рудар”  – с.Куратица – Косел 08-61/2 11.02.2011
349. ФК “Вулкан”  – с.Косел 08-58/2 11.02.2011
350. ФК “Славеј”  – с.Мешеиште 08-215/2 15.02.2011
351. ФК “Сатеска”  – с.Волино – Мешеиште 08-69/2 15.02.2011
352. ФК “Стефан Толески”  – с.Пештани – Охрид 08-65/2 15.02.2011
353. ФК “Лескоец-Гумно”  – с.Лескоец – Охрид 08-64/2 15.02.2011
354. ФК “Вапила”  – с.Вапила – Охрид 08-63/2 15.02.2011
355. ФК “Еурофудбал”  – Охрид 08-60/2 15.02.2011
356. ФК “Охрид  2010 Јуниор “  – Охрид 08-59/2 15.02.2011
357. ФК “Охрид  -Лоте”  – Охрид 08-62/2 18.02.2011
358. ФК “Охрид  1921”  – Охрид 08-214/2 18.02.2011
359. ЖФК “Билјанини Извори 2010”  – Охрид 08-66/2 18.02.2011
360. ФК “Дарданет”  – Тетово 08-358/2 18.02.2011
361. ФК “Албион”  – Скопје 08-428/3 05.04.2011
362. ФК “Бек”  – Кичево 08-456/3 22.06.2011
363. ФК “Миравци 1951”  – с. Миравци 08-1154/2 30.06.2011
364. ФК’’Илирет Вата’’ од с.Слупчане 08-1233/2 19.07.2011
365. ФК’’Форца Нова’’ – Велес 08-1392/3 10.10.2011
366. ФК’’Брегалница-Сениори’’ – Делчево 08-1656/2 20.10.2011
367. ФК “Вардар”  – Скопје 08-2461/2 09.11.2011
368. ФК “Ново  Лисиче – 2011”  – Скопје 08-468/2 02.03.2012
369. ФК “Напредок” с. Војшанци – Гевгелија 08-612/1 22.03.2012
370. ФК “Хаџеѓан Елит” Ресен 08-613/1 22.03.2012
371. ФК “Сарај”   Сарај 08-693/2 25.04..2012
372. ФК “ОСК Фер Плеј”   Охрид 08-437/2 25.04..2012
373. ФК “Академија-Постолов”   Штип 08-95/2 25.04..2012
374. ФК “Чепигово” с.Чепигово Прилеп 08-1150/3 27.07.2012
375. ФК “Олд Бојс” Битола 08-1644/4 21.09.2012
376. ФК “Четирце” с.Четирце   Куманово 08-1897/4 14.12.2012
377. ФК “Академија Пандев” Струмица 08-201/2 25.01.2013
378. ФК “ФЦУ – 55”    – Скопје 08-187/2 04.02.2013
379. ФК “ЊУ СТАРС”    – Скопје 08-332/2 06.02.2013
380. ФК “Каменица Саса”    – М.Каменица 08-447/2 15.02.2013
       381. ФК “Титан 2010”    – Скопје 08-377/2 05.03.2013
       382. ФК “Победа 2012”    – Скопје 08-355/3 07.03.2013
383. ФК “Кораби”    Дебар 08-574/4 18.03.2013
384. ФК “ССК Нова”    – Скопје 08-527/4 26.03.2013
385. ФК “Младост”  с. Г. Оризари     Битола 08-557/5 26.03.2013
386. ФК “Облешево 09”  с. Облешево Чеш.- Обл. 08-698/3 29.04.2013
387. ФК “Академи.  Шиков-Пандев”- Кавадарци 08-2316/2 08.10..2013
388. ФК “Гоблен јуниор ”    – Куманово 08-497/2 10.10.2014
389. ФК “Спорт Ефе – Вардар ”    – Скопје 08-1463/3 07.10.2014
390. ФК “Куманово 2012 ”    – Куманово 08-1370/2 10.09..2014
391. ФК “Смилковци 2011 ”    – С. Стајковци 08-991/2 17.06.2014
392. ФК “Славија Пржино  ”    – Скопје 08-1187/2 31.07.2014
393. ФК “Еврофутбал 2”    – Охрид 08-1431/3 16.10.2014
394. ФК “Ново Лисиче ФКНЛ”    – Скопје 08-359/3 06.03.2014
395. ФК “ЛГ Спорт”       Битола 08-488/2 14.03.2014
396. ФК “Локомотива 1954”       Скопје 08-1456/3 13.11.2014
397. ФК “Маџари Солидарност- Јуниор”       Скопје 08-1497/4 06.11.2014
398. ФК “Јанг Бојс”       Неготино 08-1393/4 13.11.2014
399. ФК “Охрид Топ Тим”       Охрид 08-1737/2 13.11.2014
400. ФК “Тиквеш 2014”- Кавадарци 08-231/2 06.02.2015
401. ФК  “Долно Коњари”с.Д. Коњари, Петровец 08-294/2 10.02.2015
402. ФК  “Братство Влазними”с.С Коњари, Петров 08-294/2 10.02.2015
403. ФК “Прогон ”    – Куманово 08-375/2 13.02.2015
404. ФК “Викториа ”    – Куманово 08-399/2 13.02.2015
405. ФК  “Лакочереј  2011“    с.Лакочереј  Охрид 08-365/2 26.02.2015
406. ФК  “Студена Вода“   с.Доброшане, Куманово 08-370/2 06.03.2015
407. ФК  “Речица“   с.Речица, Куманово 08-568/2 17.03.2015
408. ФК  “Метеор“    Куманово 08-374/3 30.03.2015
409. ФК  “Фудбал Старс“    Кочани 08-678/4 30.04.2015
410. ФК  “Пролетер 1937 “   Македонски Брод 08-679/4 30.04.2015
411. ФК  “ФК Љубанци 1974“    с.Љубанци,Скопје 08-1035/2 20.05.2015
412. ФК  “Повардарие“    Криволак 08-639/4 18.06.2015
413. ФК  “Чаклани“    с.Горно палчиште,Боговиње 08-916/4 18.06.2015
414. ФК  “Зорбас-Победа “  с.Мрзенци, Гевгелија 08-1036/4 18.06.2015
415. ФК  “Злетовица Црешово Топче Транс 2008 “  Злетово 08-1126/2 23.06.2015
416. ФК  “Белочшница“  с.Лезово, Пробиштип 08-1109/2 23.06.2015
417. ФК  “Куманова-Милано 2010“  Куманово 08-1190/2 29.06.2015
418. ФК  “Вардар 75 – Усје     Скопје 08-1046/2 29.06.2015
419. ФК    “Сењак-Дузлак“      Штип 08-1066/2 06.07.2015
420. ФК    “Дузлак“      Штип 08-1064/2 06.07.2015
421. ФК    “Дузлак 2013“      Штип 08-1068/2 06.07.2015
422. ФК    “Чардаклија 2012“с.Чардаклија, Штип 08-1065/2 06.07.2015
423. ФК    “СЦ  Истатов 2015“Нов Дојран, Дојран 08-1321/2 23.07.2015
424. ФК  “Младостt-2015“  с Д.Коњари,Куманово 08-1456/2 27.08.2015
425. СФК    “Форца Спорт“      Битола 08-1452/2 04.09.2015
426. ФК    “Атлетико“      Битола 08-1525/2 14.09.2015
427. ФК    “Чаир А.М.“      Скопје 08-1487/4 21.09.2015
428. ФК    “Јурумлери“     с.Јурумлери  Скопје 08-1487/4 21.09.2015
429. ФК  “Ваксинца”  с.Ваксинце,  Липково 08-2254/2 16.11.2015
430. ФК   “Ускана“   Кичево 08-2430/3 15.12.2015
431. Фк  ”Вулкан Спорт”с. Косел, Охрид 08-84/1 18.01.2016
432. фК  ”Охрид Лихнидос”    Охрид 08-85/1 18.01.2016
433. ФК   “Ѕиѕа“ с.Грешница,   Кичево 08-299/2 24.02.2016
434. ФК   “Велазерими  77“   Кичево 08-323/2 07.03.2016
435. З МФК “Кичево”  Кичево 08-581/2 03.05.2016
436. ФК   “Кожуф“   Гевгелија 08-662/2 25.05.2016
437. ФК   “К.Секулов-АЕК“   Струмица 08-702/1 30.05.2016
438. ФК    “Хет Трик.“      Скопје 08-640/3 11.07.2016
439. ФК    “Конопница.“      К.Паланка 08-703/2 11.07.2016
440. ФК    “Винер Спорт.“      Скопје 08-944/2 25.08.2016
441. Фк  ”Чагор“ с. Лопатница, Битола 08-1075/2 01.09.2016
442. Фк  ”Еленик Спорт“ с. Мусица, Могила 08-1076/2 01.09.2016
443. Фк  ”Космос Спорт“ с. Будаково, Битола 08-1077/2 01.09.2016
444. ФК   “Парис“ с.Премка,   Кичево 08-1067/2 05.09.2016
445. ФК   “Борец1919“    Велес

ФК   “Борец 2009“    Велес – престана

08-1074/2

08-3506/2

16.09.2016

11.12.2009

446. ФК    “Ла Мисија.“      Охрид 08-1113/2 16.09.2016

ФУТБАЛСКИ КЛУБОВИ – ТРГОВСКИ ДРУШТВА

 

1. ТДСД ФУДБАЛСКИ КЛУБ “БЕЛАСИЦА” ДООЕЛ – Струмица 08-4180/2 11.05.2009
2. ДСД “ФУДБАЛСКИ КЛУБ ВАРДАР АД”  – Скопје 08-473/5 08.03.2012
3. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ СИЛЕКС АД”- Кратово 08-1573/4 29.08.2012
4. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ МЕТАЛУРГ АД”- Скопје 08-2063/3 22.11.2012
5. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ РЕНОВА АД”-

   с. Џепчиште -Тетово

08-98/1 10.01.2013
6. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ ПЕЛИСТЕР АД”– Битола 08-14/2 10.01.2013
7. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ НАПРЕДОК АД”– Кичево 08-114/2 21.01.2013
8. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ ХОРИЗОНТ ТУРНОВО АД” 

                                                             с. Турново – Босилово

08-70/3 25.01.2013
9. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ БРЕГАЛНИЦА 2008 АД”-  Штип 08-232/2 25.01.2013
10. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ РАБОТНИЧКИ АД”- Скопје 08-530/2 07.03.2013
11. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ ДРИТА АД”  с.  Боговиње 08-586/2 07.03.2013
12. ФК  “ШКЕНДИЈА АД”  Тетово 08-1052/2 03.07.2014
13. ФК  “МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ-1932 АД”  Скопје 08-1025/2 03.07.2014
14. ДСД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ ЕУРОМИЛК ГЛ АД”  Скопје 08-1104/2 14.07.2014
15. АД Фудбалски клуб  “МЛАДОСТ”    с.Царев Двор,   Ресен 08-1293/5 14.09.2015
16. ДССД  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ  ШКУПИ 1927 АД”          Скопје 08-171/2 08.02.2016
17. ДСА  “ФУДБАЛСКИ КЛУБ  ПОБЕДА ДООЕЛ”          Прилеп 08-322//2 07.03.2016

МАЛ  ФУДБАЛ

1. КМФ “Парк-Деникомерц” Велес 08-1311/1 25.04.2001
2. КМФ “Скопје” Скопје 08-2620/2 16.10. 2001
3. КМФ “Лозар” Велес 08-2859/2 16.10. 2001
4. КМФ “Лилан” Скопје 08-1886/2 01.11.2002
5. КМФ “Толту” Скопје 08-1779/2 02.06.2003
6. КМФ “Тегола Грамоси” Скопје 08-2731/2 10.09.2003
7. ФК “Здравје” Кратово 08-1672/5 ¾ 24.08.2004
8. КМФ “Вембли-Атлантик” Скопје 08-1092/2 29.04.2005
09. КМФ  “Винеам”  Виница 08-206/1 21.01.2008
10. КМФ  Биџо  Куманово 08-4032/2 31.12.2008
11. КМФ “Велес”   Велес 08-5074/2 01.04.2009
12. КМФ “Гемиџии 1903”  Велес 08-191/3 07.04.2009
13. ФКМФ “Елита” с.Слатино  Теарце 08-4680/2 11.05.2009
14. КМФ “Железарец”   Скопје 08-3799/1 23.11.2009
15. КМФ”Сее-Университи”-Тетово 08-3321/2 27.11.2009
16. КМФ “Шкендија”  Тетово 08-3611/2 14.12.2009
17. ФКМ”Мал Ајакс”-Штип 08-3897/2 31.12.2009
18.  “Клуб на мал фудбал Тетова”  Тетово 08-2261/4 16.11.2015

 

 

 

ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

01. ЖФК “Единство” Скопје 08-2350/2 16.08.2001
02. ЖФК “Молика” Битола 08-3284/2 16.11.2001
03. ЖФК “Тиквешанка” Кавадарци 08-1101/2 28.03.2003
04. ЖФК”Шќипоњат” Скопје 08-2178/3 03.08.2004
05. ЖФК “Шќипоњат Дардане”  Скопје 08-1398/1 19.03.2008
06. ЖФК  “Борец”   Велес 08-4038/2 01.04.2009
07. ЖАФК  “Победа”  Прилеп 08-3668/2 01.04.2009
08. ЖФК..”Кратерки”-Кратово 08-3267/2 14.10.2009
09. ЖФК “Конзули Јунајтед” Битола 08-448/5 28.03.2014
        10. ЖФК “Куманово-Победа ”    с.Тромеѓа Куманово 08-447/1 20.02.2015
        11. ЖФК “Шарпланинка 2013 ”    с.Ратае Јегуновце 08-1528/2 17.09.2015
12. Женски фудбалски клуб Кочани”  – Кочани 08-1581/2 04.11.2015

ОПШТИНСКИ ФУДБАЛСКИ СОЈУЗИ

1. ОФС Тетово 08-1641/1 23.05.2001
2. ОФС Кисела Вода 08-2518/2 06.09.2001
3. ОФС Велес 08-1767/2 10.07.2001
4. ОФС Делчево 08-1149/2 30.05.2002
5. ОФС Пробиштип 08-2481/2 19.09.2002
6. ОФС Штип 08-4338/2 27.12.2007
7. ОФС  “Гази Баба” – Скопје 08-685/4 28.10.2008
8. ОФС   Куманово 08-4172/2 31.12.2008
9. ОФС  Скопје 08-3690/2 17.02.2009
10. ОФС  Кочани 08-4009/2 25.02.2009
11. ОФС  Битола 08-531/2 27.03.2009
12. ОФС  Св. Николе 08-4862/2 05.05.2009
13. ОФС  Липково 08-4883/2 18.05.2009
14. ОФС   Охрид 08-3301/2 23.09.2009
15. ОФС  Гостивар 08-4684/2 05.10.2009
16. ОФС  Прилеп 08-753/2 09.10.2009
17. ОФС  Кавадарци 08-3197/2 08.10.2009
18. ОФС  Струмица 08-3366/1 09.10.2009
19. ОФС  Валандово 08-3365/1 09.10.2009
20. ОФС  Кичево              08-3464/1 16.10.2009
21. ОФССтруга 08-728/2 16.10.2009
22. ОФС  Кратово              08-3459/1 16.10.2009
23. ОФС Македонски Брод 08-2426/2 27.11.2009
24. ОФС  Гевгелија 08-135/2 03.12.2009
25. ОФС  Неготино 08-212/1 29.01.2010
26. ОФС  Демир Хисар                  08-37/1 08.01.2010
27. ОФС Ресен 08-1421/2 14.06.2010
28. ОФС Илинден 2012 08-2258/4 24.12.2012